x

دامنه چیست؟

دامنه نام وب سایت شما است؛ دامنه نام آدرسی است که کاربران اینترنت می‌توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. از این نام برای یافتن و شناسایی کامپیوترها در اینترنت استفاده می‌شود. کامپیوترها از آدرس‌های IP استفاده می‌کنند که یک رشته از اعداد می‌باشند. برای انسان‌ها به خاطرسپردن این اعداد دشوار است؛ به همین دلیل، نام دامنه‌ها به جای استفاده از آدرس‌های IP، برای شناسایی نهادهای موجود در اینترنت ساخته و مورد استفاده قرار گرفتند.
نام یک دامنه می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد و هم‌چین می‌تواند با پسوندهای مختلفی از جمله .com، .net،.af  و غیره به کار رود.
نام دامنه قبل از استفادۀ آن باید ثبت شود. هر نام دامنۀ اختصاصی می‌باشد؛ شما نمی‌توانید تشابه اسمی بین نام دامنه‌ها بیابید. برای مثال وقتی یک کاربر تایپ کند www.yourdomain.com ، این آدرس به وب سایت شما می‌رود نه به وب سایت کسی دیگر.

قیمت یک دامنه معمولاً بین 15 الی 25 دالر در سال می‌باشد.

نام یک دامنه قسمتی ضروری از یک وب سایت است؛ اما این یک بخشی از قضیه می‌باشد. برای فعال‌سازی یک وب سایت شما هم‌چنان به محتوا و خدمات میزبانی ضرورت دارید تا محتوای شما در اینترنت قابل دسترس باشد. به خاطر داشته باشید که مالکیت یک دامنه، مالکیت میزبانی یا هاست آن را شامل نمی‌شود.

با بسته‌های فوق العادۀ شرکت تکنولوژی زیج، شما می‌تواند خدمات میزبانی را به صورت رایگان به دست بیاورید. ما بهترین محیط کاربری را برای شما فراهم می‌کنیم.

هم‌چنان از مزایای دیگری چون ایمیل اختصاصی نیز برخوردار می‌شوید. این ایمیل با نام دامنۀ شما ایجاد می‌شود که باعث بالارفتن اعتبار شما در نزد مشتریان می‌گردد.