x

وب سایت شما را چگونه طراحی می‌کنیم؟

شروع کار

در ابتدا بعد از استماع کامل نیازی‌های شما طرح اولیه وب سایت توسط برنامه فتوشاپ طراحی می‌شود؛ در صورت نیاز به ویرایش، تغییرات اعمال می‌شود تا به تایید نهایی برسد. بعد از این‌که طرحِ طراحی شده مهر تایید تان را گرفت با زبان‌های برنامه‌نویسی تبدیل به کد می‌شود تا قابلیت رویت بر روی صفحات وب را پیدا کند. پس از این مرحله کدهای مربوطه به «CMS» دلخواه تان وصل می‌شود تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. این روش به کاربر آزادی عمل در انتخاب طرح خود را می‌دهد که با توجه به نیازها و سلیقۀ او وب سایت راه‌اندازی می‌شود. طرح‌های از پیش طراحی شده نمی‌تواند نیازهای کاربران را مرفوع سازد به همین دلیل ما وب سایت‌ها را به صورت اختصاصی و با در نظر داشت موضوع بومی‌سازی (localization) جغرافیایی آن، دیزاین و یا طراحی می‌کنیم.

ثبت دامنه

در این مرحله نام مورد نظر شما خریداری می شود. نام دامنه قبل از استفادۀ آن باید ثبت شود. هر نام دامنۀ اختصاصی می‌باشد؛ شما نمی‌توانید تشابه اسمی بین نام دامنه‌ها بیابید. برای مثال وقتی یک کاربر تایپ کند www.yourdomain.com ، این آدرس به وب سایت شما می‌رود نه به وب سایت کسی دیگر. نام یک دامنه می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد و هم‌چین می‌تواند با پسوندهای مختلفی از جمله .com، .net،.af  و غیره به کار رود.

قیمت یک دامنه معمولاً بین 15 الی 25 دالر در سال می‌باشد.

ثبت هاست

برای انتشار وب سایت به صورت آنلاین، به یک هاست وب نیاز دارید. هاست وب تمام صفحات وب سایت شما را ذخیره می‌کند و آن‌ها را در اختیار کامپیوترهای متصل به اینترنت قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید وب سایت خود را منتشر کنید، باید برای «سرویس میزبانی وب» ثبت نام کنید. یافتن یک میزبان وب خوب سخت نیست، زیرا تعداد آن‌ها بسیار زیاد است. فقط اطمینان حاصل کنید که میزبانِ وب انتخابی شما پشتیبانی فنی خوبی را ارایه می‌دهد. برای این منظور باید ماهانه هزینه‌ای متقبل شوید که بسته به میزان استفاده از فضای دیسک و پهنای باند سایت شما متفاوت است؛ پس بهتر است قبل از ثبت نام در یک سرویس میزبانی وب، با در نظرداشت نیازهای خود اقدام به خرید کنید.